Ajankohtaista

16 elokuuta 2022 | 10.48

Kansalliseen #eHealth2022 konferenssiin 28.-30.9.2022 voi vielä jättää posterin pe 19.8. mennessä ja saada alennuksen osallistumisesta

Tule esittelemään omaa sähköistä opetushankettasi ja verkostoitumaan eHealth-sektorilla!

Nyt on vielä kaksikin tapaa saada 100 euron alennus listatuista osallistujahinnoista:

joko posteriabstraktin jättäminen perjantaihin 19.8. mennessä, jolloin pääsee hyväksytyn abstraktin kanssa 100 eurolla alennetulla early bird -hinnalla mukaan. Tämä sopii hyvin, jos on sopiva tutkimus- , kehittämis- tai opetushanke, jota haluaisi esitellä muille toimijoille. Posteriabstraktien kutsu löytyy myös eHealth-seuran verkkosivuilta: https://www.telemedicine.fi/fi/uutiset/special-call-for-abstracts-2022

DoubleDeal -tarjous, jossa kaksi samasta organisaatiosta yhtä aikaa ilmoittautunutta saavat molemmat 100 euron alennuksen perushinnasta. Lisää tietoa sivustolta https://www.telemedicine.fi/fi/seminaarit/ehealth2022?start=1

Ajantasainen kooste konferenssin monipuolisesta luento- ja vierailuohjelmasta löytyy suoraan tästä linkistä: https://www.telemedicine.fi/images/pdf/seminaarit/2022/eHealth2022-program-2022-06-22.pdf . Keynote-puhujat ovat arvostettuja asiantuntijoita Pohjoismaista ja Euroopasta, Tukholman vierailuissa saamme käsityksen naapurimaan eHealth-tilanteesta. Mukana verkostoitumassa on nyt jo pitkälle yli 100 sote:n ammattilaista, sovellusten ja palvelujen kehittäjää ja opettajaa. Posteriabstraktit julkaistaan konferenssin ISBN-numeroidussa proceedings-sarjassa ja posterit ovat esillä konferenssin  posterinäyttelyssä, erillisessä posterisessiossa.

Hyväksytyille postereille ilmoitetaan alennuskoodi, jolla tuon 100 euron Early bird -alennuksen saa. Silloin osallistuminen ruokailuineen ja majoituksineen kustantaa esim. yhden hengen Standard A1 hytissä eHealth-seuran jäsenille 470 euroa, muille 500 euroa.

Osallistumisesta myönnetään 10 tuntia lääkäreiden, hammaslääkäreiden ja eläinlääkäreiden terveydenhuollon tietotekniikan erityispätevyyteen ja sitä on haettu myös lääkäreiden erikoistumiskoulutukseen teoreettisina opintoina valikoiduille erikoisaloille.

yt.

Jarmo Reponen

Suomen Telelääketieteen ja eHealth seuran vpj